התקנת תוכנות – אילו תוכנות חשוב שיהיו במחשב וכיצד מתקינים אותן

software installation

המחשב בתור פריט, מוצר, לא יכול לשרת אותנו יותר מדי אם לא מותקנות בו התוכנות המתאימות. אנחנו לא נוכל לגלוש באינטרנט, לא נוכל לכתוב מסמכים, לצפות בסדרות וסרטים, ולמעשה לא נוכל לעשות איתו כמעט שום דבר, אם לא נתקין עליו את התוכנות ההכרחיות.

התקנת תוכנות חייבת להתבצע בצורה מסודרת ומאורגנת. זה חייב להתבצע אך ורק באמצעות תוכנות מקוריות ומוכרות, שכן מעבר לעניין של אופי ואיכות השימוש בתוכנה, הרי שיש לכך גם השפעה בהיבטים נוספים, היבטים של בטיחות. אם נתקין תוכנות לא מקוריות, ממקור לא אמין, הרי שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם איומים שונים שיימצאו במחשב שלנו.

לכן, מוטב להשאיר את כל התהליך של התקנת תוכנות לאנשי מקצוע, ולפחות במקרים מסוימים, לבצע את ההתקנה מיד כשרוכשים את המחשב או לחילופין, לקחת אותו אל מעבדה של אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

לפני שנסביר אילו תוכנות המחשב צריך לנו להכיל וכיצד נכון להתקין אותן, חשוב לזכור, מעבר למספר תוכנות ספציפיות, הרי שכל אחד מאיתנו יבחר את מה שהוא צריך. אנשי מקצוע בתחומים שונים ירצו בוודאי להתקין תוכנות שיתאימו לצרכים המקצועיים שלהם, בעוד אנשים פרטיים ירצו להתקין בוודאי תוכנות שיאפשרו להם ליהנות מהמחשב שלהם בהיבטים שונים, בידור, פנאי וכדומה.

אילו תוכנות חייבות להיות על המחשב שלנו

מערכת הפעלה – זו התוכנה הבסיסית שבלעדיה לא נוכל להשתמש במחשב. במרבית המחשבים זו תהיה תוכנת WINDOWS, כשהגרסאות האחרונות שלה הן 7 ו-10, אפשר גם למצוא התאמה של מערכות הפעלה עסקיות ומערכות הפעלה למחשבים פרטיים. במחשבי אפל, נמצא מערכת הפעלה IOS שמותאמת עבורם.

תוכנות אופיס – מדובר בקבוצת תוכנות שמאפשרות לעבוד עם נתונים בצורות שונות, החל מכתיבה, יצירת גיליונות נתונים, מצגות ועוד. אפשר למצוא גרסאות שונות של קבוצת תוכנות אלו, הן בתשלום והן חינמיות. ניתן גם למצוא תוכנות שמתאימות ספציפיות למכשירי אפל.

אנטי וירוס ואבטחה – אלו תוכנות שמאפשרות לנו להגן על המחשב שלנו מפני וירוסים ואיומים אחרים שיכולים לחדור אל המחשב ולפגוע בו. ניתן למצוא תוכנות חינמיות לגמרי, תוכנות חינמיות לתקופת ניסיון וכמובן תוכנות בתשלום.

תוכנות עיצוב ובידור – הכוונה לתוכנות שיכולות להציג תמונות, סרטים וסרטונים, וכן מאפשרות לנו לערוך אותן על פי הצורך.

כיצד מתקינים תוכנות בצורה נכונה

כאמור, על מנת שנוכל להשתמש בתוכנות בצורה נכונה ואחראית, אז אנחנו צריכים להשתמש אך ורק בתוכנות מקוריות, עם רישיון. ישנן תוכנות שניתן להוריד אותן מאתרים שונים בחינם ועל כן, עדיף להוריד אותן מאתר החברה באופן ספציפי ולא מאתרים לא מוכרים.

לכל תוכנה יש תנאי דרישות מסוימים על מנת שהיא תוכל לעבוד בצורה סדירה, וכן חשוב להקפיד שאופציית העדכונים של כל תוכנה תהיה פעילה, בשביל שנוכל ליהנות מעדכונים ושדרוגים שונים במהלך הזמן.