תיקון סמארטפונים – כיצד עושים את זה והאם זה משתלם

smartphone repair

תנסו לתאר את החיים שלכם יום אחד בלי מכשיר סמארטפון. זה בלתי אפשרי. אפילו שעה אחת בלי המכשיר יכולה להיות מאוד קשה. לא משנה אם המכשיר משמש אתכם אך ורק לצרכים אישיים, ובוודאי אם הוא משמש אתכם לצרכים מקצועיים, עסקיים, הרי סביר להניח שאתם לא תוכלו להסתדר בלעדיו.

לכן, כשהסמארטפון שלכם מתקלקל, אתם צריכים למצוא אנשי מקצוע, מעבדה, שתוכל לטפל בו כמה שיותר מהר, בצורה איכותית וטובה, על מנת שתוכלו לחזור ולהשתמש בו. אחרת, אתם עלולים למצוא את עצמכם, במקרה הטוב, יותר מדי זמן עד שהוא יחזור אליכם מתוקן, במקרה הרע, תמצאו את עצמכם עם מכשיר שלא תוקן בצורה מקצועית ותצטרכו לרכוש במקומו מכשיר חלופי.

תיקון סמארטפונים יכול להתבצע במקרים מסוימים, כפי שנוכל לראות בהמשך, אך לפני כן חשוב לדעת, כיצד מבצעים את התיקון והאם זה באמת משתלם בעידן בו יש כל כך הרבה דגמים ואפשרויות לרכישה. הרי על פניו, אפשר לרכוש מכשיר חלופי במקום להשקיע בתיקון מכשיר ישן.

אך זה לא תמיד חכם, שכן בעזרת תיקון סמארטפונים שברשותנו אנחנו יכולים להמשיך וליהנות ממכשיר שאנחנו רגילים אליו, מכשיר שכבר מכיל את כל החומר והמידע, מבלי שנצטרך לחפש מכשיר חלופי ונצטרך לבצע את העברות הנדרשות, על מנת שנוכל להשתמש בו. לכן, רצוי שלא נוותר על האופציה הזאת, ולא נמהר לקנות מכשיר חלופי, אלא אם אין ברירה.

כיצד מתקנים מכשירי סמארטפון ובאילו מקרים עושים את זה

על מנת לתקן מכשיר סמארטפון, יש לקחת אותו אל מעבדה של אנשי מקצוע, אשר מתמחים בתיקון מכשירים מדגמים שונים. יש לוודא כמובן שהם מכירים את המכשיר ויכולים לתקן את הבעיה.

בשלב הראשון הם יבצעו אבחון, על מנת לראות מה בדיוק הבעיה, בשלב הבא הם יטפלו בבעיה באופן נקודתי. במידה ויש צורך הם יפתחו אותו ויחליפו רכיבים, במידה ואין אז הם יבצעו שינויים בהגדרות של המכשיר. בשלב האחרון של התהליך, הם יבחנו את המכשיר, ויוודאו שהכל עובד בצורה תקינה. בין אם זה החלק הספציפי שתוקן, הוחלף או שונה ובין אם זה כל המכשיר, על מנת לוודא שהשינוי לא פגם בעבודתו.

תיקון מכשירי סמארטפון מתחלק לכמה רבדים:

רובד אחד הוא החלפת חלקים פגומים. החל מהחלפת מסך (במקרה של שבר, סדק, או מכל סיבה אחרת) ועד להחלפת רכיבים פנימיים.

רובד אחר מתייחס לטיפול במעבד הפנימי של המכשיר, כולל שדרוג רכיבים ספציפיים על פי הצורך.

רובד נוסף הוא תיקון פונקציות, למשל, אם יש בעיה במצלמה, מיקרופון, מסך מגע, אזור הטעינה ועוד.

וכאמור, יש אפשרות שהתיקון יתבצע דרך שינוי הגדרות המכשיר, בהנחה ולא מדובר בדברים שדורש שינוי של חומרה אלא רק בתוכנה של המכשיר.