מחשב איטי – מה זה אומר וכיצד מתמודדים עם מצב כזה

Slow computer

אחד הדברים שיכולים להפריע לנו יותר מכל כשאנחנו עובדים עם המחשב, בבית או בעסק, זה שהוא פועל באיטיות.

אנחנו יכולים להרגיש את זה כשמדליקים את המחשב או מוציאים אותו ממצב שינה, אנחנו יכולים להרגיש את זה כשאנחנו מבקשים לפתוח תוכנה ולעבוד איתה, בעת גלישה באינטרנט, וכשאנחנו מבצעים פעולות סטנדרטיות, של העתקת קבצים, מחיקה או כל דבר אחר.

אנחנו יכולים להבין שיש לנו מחשב איטי, לא רק דרך זה שהפעולות מבוצעות בצורה מאוד איטית, אלא גם אם המחשב שלנו נתקע לעיתים תכופות. מאחר ויש בעיה, אז לוקח זמן לדברים לעלות, ועל כן הם עלולים להיתקע, ואז נצטרך לבצע רענון או לכבות ולהדליק את המחשב מחדש, על מנת שנוכל לחזור על הפעולה שוב.

מחשב איטי הוא תוצר של בעיות שונות. צריך לציין, עם הזמן כל מחשב יהפוך להיות איטי וכבד, בהנחה ולא משדרגים אותו, בהנחה ולא משנים את המרכיבים השונים שמותקנים בו, וכן אם לא דואגים לנקות אותו מתוכנות וקבצים לא רלוונטיים. אך אפשר שהבעיה תיווצר מסיבות אחרות.

בחלק הבא, אנחנו נסביר מדוע נמצא את עצמנו מתמודדים עם בעיות של האטה קיצונית במחשב וכן, כיצד אנחנו יכולים להתגבר על בעיה זו. לפני כן רק חשוב להזכיר, אם רוצים להתגבר, חייבים לפנות אל אנשי מקצוע, אשר יבחנו היטב את תפקוד המחשב, יאבחנו את מקור הבעיה ויחליטו כיצד נכון לטפל בה.

עוד נקודה שחשוב להזכיר, במקרים רבים אנשים נוטים לחשוב שהגלישה באינטרנט נובעת מהעובדה שהמחשב איטי. זה יכול להיות, אך חשוב גם לבדוק את מהירות הגלישה ואיכות התקשורת לחברת האינטרנט. ייתכן מאוד שמקור הבעיה הוא חיצוני ולא קשור למחשב עצמו.

מדוע המחשב שלנו יכול להיות איטי

 

דגם – כאמור, מחשבים עם הזמן עלולים להיות כבדים ואיטיים יותר. זו תופעה מוכרת, שכן המחשב צובר קבצים שאין בהם צורך וכן עם הזמן, הדרישות של תוכנות מסוימות משתנות ושימוש במשאבים ישנים, עלול לפגוע באיכות התפקוד.

חוסר התאמה של משאבים – אנחנו צריכים להיות מודעים מה המחשב שלנו יכול לעשות ולהשתמש במשאבים שלו בצורה נכונה. למשל, לא להכביד עליו עם תוכנות לא מתאימות.

איומים חיצוניים – הרבה פעמים הסיבה שהמחשב שלנו איטי זה בגלל וירוסים ואיומים חיצוניים שפוגעים בתפקוד שלו.

מה אפשר לעשות כשהמחשב איטי

 

אופציה אחת היא לפרמט אותו לגמרי, ולהתקין מחדש אך ורק דברים רלוונטיים. הבעיה במקרה כזה, שעם הזמן ייתכן ונצבור תוכנות וקבצים נוספים, ואז שוב המחשב יחזור להיות איטי.

אופציה שנייה, היא להחליף מרכיבים מסוימים, דוגמא לשדרג את המעבד, להוסיף זיכרון, לעבור ולהשתמש בהתקן חיצוני.

כאמור, אם מדובר באיום חיצוני, אז נכון יהיה לבצע סריקה והסרה של וירוסים ואיומים שמשפיעים על תפקוד המחשב

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הרשמה לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים וחדשות ישר למייל שלכם

תכנים דומים

אשראי ברגע - איך מקבלים
מחשבים

אשראי ברגע איך מקבלים?

כולנו רוצים לחיות בתקציב מוגדר, אך ישנם מצבים שלא תלויים בנו כמו: רעידות אדמה, מגיפות ועוד שגורמות לנו להיכנס למצבים לא נעימים שדורשים בין היתר